Pierwsza wizyta składa się z trzech części. Pierwsza część to zapoznanie się oraz podpisanie Zgody na wykonanie świadczenia zdrowotnego oraz zebranie wywiadu. Pacjent zostanie zapytany, w jaki celu wybrał się do mnie. Jeżeli coś będzie dla mnie niejasne w historii, którą mi opowie, zadam jeszcze kilka szczegółowych pytań. Na przykład:

    • W którym momencie dnia ból występuje najczęściej?

    • Czy ból występuje w nocy?

    • Jakie czynności dnia codziennego nasilają Twoje dolegliwości?

    • W jaki sposób radzisz sobie ze swoimi dolegliwościami?

Zapytam Cię również o urazy, operacje, choroby przewlekłe, przyjmowane leki, współpracę z jakimś specjalistą, uprawiany sport, styl życia, nawyki żywieniowe, ilość spożywanej wody oraz sen. Dla mnie bardzo ważne będą informacje o ewentualnych dolegliwościach z narządami wewnętrznymi. Dlatego nie bój się powiedzieć mi o problemach z zaparciami, biegunkami czy też wzdęciami.

Nie zdziw się, gdy zapytam o poród, pracę serca, kondycję psychiczną oraz relacje z bliskimi. Na samym końcu obejrzę badania, które weźmiesz ze sobą. Jeżeli będzie potrzeba, poproszę o pozostawienie mi płytek, którymi muszę się przyjrzeć dokładniej.

Druga część to będzie oglądanie postawy oraz badanie fizjoterapeutyczne, osteopatyczne, neurologiczne i ortopedyczne. Dlatego będę wdzięczna, jeśli przyjdziesz w swobodnym stroju. Możliwe, że poproszę o rozebranie się do bielizny, wybierając coś, co nie będzie Cię krępować. Sprawdzę, w jaki sposób się ruszasz, wykonam testy, które mogą wywołać dyskomfort lub nasilić dolegliwości. Badanie będzie wykonane w różnych pozycjach i kombinacjach. To jest dla mnie bardzo ważna część wizyty. Muszę dokładnie dowiedzieć się o pacjencie wszystkiego, co pomoże mi uporać się z dolegliwościami. Te dwie części mogą trwać około 25 minut. Oczywiście, pacjent może w każdej chwili przerwać badanie, jeśli czuje się nieswojo lub niekomfortowo.

Te dwie części mogą zająć prawie całą pierwszą wizytę. Dlatego ta część trzecia, czyli terapia, może zająć wtedy około 15 minut.

Na sam koniec, jeżeli będzie trzeba, dostaniesz zalecenia po wizycie.

Lista rzeczy, o których pacjent musi pamiętać:

    • luźny strój, bielizna, która nie będzie krępować

    • badania obrazowe

    • przypomnienie sobie o urazach oraz przebytych operacjach

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie e-mail lub zadzwoń.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Inne blogi, które mogą Ci się spodobać:

>